شبکه اینترنت هور » خدمات شبکه و اینترنت » لینک های وایرلس رادیویی Point-To-Point

لینک های وایرلس رادیویی Point-To-Point

امروزه نیاز به برقراری ارتباطات راه دور بین شعب مختلف سازمان‌ها و شرکت‌ها بیش‌ از پیش احساس می‌شود.در نظر بگیرید انبار یک شرکت در ساختمان ای دورتر از محل اصلی شرکت واقع شده است، در چنین حالتی استفاده از لینک وایرلس رادیویی جهت برقراری ارتباطی شبکه این دو ساختمان امکانات زیر را برای آن شرکت فراهم می کند:

  • انتقال تصویر دوربین های انبار به دفتر اصلی و ضبط تصاویر دوربین ها
  • داشتن داخلی تلفن جهت برقراری تماس های رایگان با دفتر اصلی
  • ارتباط نرم افزار انبارداری یا حسابداری و یا … اتوماسیون با سرور در دفتر مرکزی
  • انتقال سیستم انبار داری به شبکه دامین کنترولر و استفاده از فایل ها و پرینترهای به اشتراک گذاشته شده
  • برقراری ارتباط VOIP بین دفاتر ساختمان

با گسترش تکنولوژی وایرلس، ساختمان ها به‌صورت وایرلس رادیویی با هزینه‌ای بسیار پایین‌تر نسبت به استفاده از لینک‌های اجاره‌ای و بسیار امن‌تر از بستر اینترنت که درگذشته مورداستفاده قرار می‌گرفتند، فراهم‌شده است.
در این نوع از ارتباطات شما می‌توانید هر نوع داده‌ای که قابلیت تبدیل به پروتکل IP را دارا می باشد را انتقال دهید .

  • این روش به صورت نقطه به نقطه (point to point) بین دو ساختمان یا یک نقطه به چند نقطه (point to Multi point) بین چندین ساختمان برقرار می گردد.
  • در لینک های وایرلس از فرکانس های آزاد و مجاز 2.4 و 5.8 گیگاهرتز استفاده می شود و تجهیزات مورد نظر نیز در این فرکانس ها کار می کنند.
  • در شرایطی که قاصله لینک های .ایرلس بیش از 50 کیلومتر باشد می متوان یا اخذ مجوز از سازمان تنظیم مقررات رادیویی و اجاره فرکانس از لینک های وایرلس مایکروویو استفاده نمود.

جهت راه اندازی لینک های وایرلس رادیویی همکاران ما در هور با پیش بینی نیاز پروژه در حال و آینده، طرحی مهندسی‌شده ارائه می دهند که در آن فاصله بین نقاط، تداخل فرکانسی، دید مستقیم، امنیت و پهنای باند مورد نیاز در نظر گرفته شده است.

                         تیم فنی هور با داشتن کادر متخصص و مجرب در زمینه های نام برده شده  می تواند با بررسی و امکان سنجی کارشناسی و مشاوره  به صورت رایگان شما را در انتخاب بهترین بستر و سرویس از نظر پهنای باند و هزینه راهنمایی کند .همچنین با برقراری انواع پروتکل های tunneling ، امنیت بستر شما را تضمین نماید.

مطالب مشابه

ارسال نظر

عکس خوانده نمی‌شود

انصراف