شبکه اینترنت هور » خدمات وب و سرور » خدمات هاست web-hosting

خدمات هاست web-hosting

هاست (Host) یا هاستینگ به فضایی گفته می‌شود که در آن اطلاعات و فایل‌های وب‌سایت شما بارگذاری می‌شود. خدمات هاست به یک حساب کاربری با مشخصات و حجم فضای دیسک مشخص در یک سرور امن و مطمئن روی شبکه اینترنت در مراکز داده در دنیا گفته میشود که میتوان در این حساب کاربری سرویس های مختلفی از میزبانی وبسایت تا ایمیل و … دریافت کرد.

برای حضور در فضای مجازی وب علاوه بر طراحی سایت نیاز به خرید سرویس هاست از شرکت های میزبان دارید. هاست وبسایت روی سرور ها در مراکز داده یا دیتاسنتر ها نگهداری میشود و عمده سرورها از دو سیستم عامل لینوکس و ویندوز استفاده می‌کنند. هاست لینوکس معمولا از زبانهای برنامه نویسی PHP و هاست ویندوز از زبانهای برنامه نویسی ASP پشتیبانی میکند. سرور لینوکس مبتنی بر سیستم عامل رایگان لینوکس است و این سرویس از امنیت بالاتری برخوردار است لذا اکثر سایت های بزرگ و مهم وب برای خدمات هاستینگ خود از سرور لینوکس استفاده میکنند

خدمات هاست لینوکس
هاست‌های لینوکس بر بستر توزیع‌های مختلف لینوکس از جمله CentOS و CloudLinux ایجاد می‌شوند. جهت سهولت در مدیریت وبسایت‌ها رابطه کاربری (پنل‌های مدیریت) گوناگونی جهت مدیریت هاست لینوکس ارائه شده است. که از جمله معروفترین آنها میتوان به cPanel و DirectAdmin اشاره کرد.میزبانی وب لینوکس بستری را جهت میزبانی وبسایت‌های توسعه داده شده با تکنولوژی‌های PHP/MySQL مانند وردپرس و جوملا را فراهم می‌کند.

مطالب مشابه

ارسال نظر

عکس خوانده نمی‌شود

انصراف